Dla domu

Rozwiązanie to pozwala na duże oszczędności w domowym budżecie!

Dla rolnictwa

Poznaj instalacje fotowoltaiczne dedykowane dla rolnictwa.

Dla biznesu

Zobacz kompleksową ofertę instalacji fotowoltaicznych dla firm.

Farmy PV

Sprawdź jakie korzyści niesie ze sobą budowa farmy fotowoltaicznej.

Start Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Jesteś przedsiębiorcą i szukasz oszczędności w swojej firmie? Ceny wielu produktów i usług nieustannie rosną - wiele osób prowadzących własne firmy stawia teraz na rozwiązania, dzięki którym mogą zmniejszyć wydatki związane z prowadzeniem działalności. Jednym z nich jest wybór instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym możesz zaoszczędzić duże kwoty na energii elektrycznej!

Co możesz zyskać dzięki inwestycji w instalację fotowoltaiczną?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla firm niesie za sobą wiele korzyści! Co dokładnie możesz zyskać wybierając to rozwiązanie?

Znaczące zmniejszenie kosztów zużycia energii elektrycznej

Uniezależnienie się od dostawców energii elektrycznej, a co za tym idzie: od rosnących stale cen prądu

Kojarzenie Twojej firmy jako tej, która stawia na innowacyjne rozwiązania i przyczynia się do ochrony naszego środowiska

To jeszcze nie wszystko!

Zakupiony sprzęt instalacji fotowoltaicznej zamortyzujesz na poziomie 10% rocznie! Ustawa OZE (Odnawialne Źródła Energii) z dnia 14.08.2019 roku wprowadziła możliwość magazynowania w sieci energetycznej energii wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaiczne dla podmiotów gospodarczych. Dzięki temu teraz firma - także Twoja - może zostać prosumentem!

Kim jest prosument?

W kontekście OZE to osoba, która pozyskuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej, ale także tę energię wykorzystuje. Polski rząd wspiera rozwój energetyki odnawialnej, wprowadzając takie innowacje jak możliwość rozliczania energii elektrycznej na zasadzie upustów:

  • Dla instalacji PV o mocy <10kWp: odbierasz 80% energii elektrycznej oddanej do sieci
  • Dla instalacji PV o mocy >10kWp: odbierasz 70% energii elektrycznej oddanej do sieci

Upusty te dotyczą instalacji nie przekraczających 50 kWp - ważna jest także ilość pracowników w firmie: nie może być ich więcej niż 50.

Energia słoneczna dla firm

W obecnych czasach ceny prądu nieustannie rosną - podwyżki te dotykają nie tylko gospodarstw domowych, uderzają też mocno w przedsiębiorców. W ich wypadku rynek cen energii elektrycznej nie jest regulowany przez URE (Urząd Regulacji Elektryki), co automatycznie przekłada się na potrzebę podniesienia cen usług i produktów. Jako przedsiębiorca możesz zabezpieczyć się przed podwyżkami cen prądu, inwestując w fotowoltaikę dla firm.

Instalacja fotowoltaiczna generuje energię elektryczną ze światła słonecznego - mimo sporej inwestycji, szybko się ona zwraca, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw. Rozwiązanie to wybiera coraz więcej Polaków: nic w tym dziwnego, bowiem instalacje fotowoltaiczne niosą za sobą wiele korzyści, nie tylko tych materialnych. Najczęściej jednak fotowoltaikę dla firm wybiera się ze względu na duże oszczędności - zależą one rzecz jasna od wielkości instalacji. Podstawowym warunkiem jest odpowiedni dobór instalacji do zapotrzebowania energetycznego danego przedsiębiorstwa.

Fotowoltaika dla firm, czyli niezależność energetyczna

Wybierając rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznej jesteś nie tylko uniezależniony od dostawców energii elektrycznej, unikając nieustannych podwyżek cen. Wyprodukowane nadwyżki możesz sprzedać do sieci energetycznej! Warunki odsprzedaży są regulowane prawnie, jednak wiele firm łączy oba rozwiązania: oszczędzając i dodatkowo zarabiając w tym samym czasie.

Decydując się na inwestycję w fotowoltaikę dla firm zapewniasz swojemu przedsiębiorstwu niezależność. Po pierwsze, nie jesteś obarczony wzrostem cen energii elektrycznej: zużywasz tę, którą produkujesz. Co więcej, nie musisz martwić się potencjalnymi ograniczeniami, które zdarzają się podczas przeciążenia sieci energetycznej, np. latem.

Uniezależnienie od dostawców energii elektrycznej

Wolność od nieustannych podwyżek cen

Wyprodukowane nadwyżki możesz sprzedać do sieci energetycznej!

Energia przyjazna środowisku

Czy to możliwe, żeby uzyskiwać w zasadzie darmową energię elektryczną dzięki konwersji energii słonecznej? Jak najbardziej: w dodatku taką, która nie wpływa negatywnie na środowisko, w którym żyjemy? Jak najbardziej! Słońce dostarcza nam ogromnych pokładów energii i należy ona do źródeł odnawialnych.

Energia słoneczna nie tylko zapewnia utrzymanie temperatury powierzchni Ziemi: możemy ją też przekształcić na energię elektryczną! Energia elektryczna uzyskana z konwersji energii słonecznej jest przyjazna środowisku głównie dlatego, że podczas procesu tego nie dochodzi do emisji dwutlenku węgla. Coraz więcej firm - nie tylko ze względu na oszczędności, dla także na dobry PR - stawia na to rozwiązanie. Jeszcze kilka lat temu wybierały je tylko duże korporacje, teraz zaś coraz częściej na fotowoltaikę decydują się także właściciele średnich i małych firm.

Przedsiębiorca prosumentem

Jak wcześniej wspomnieliśmy, w kontekście ustawy OZE prosument to osoba, która zarówno pozyskuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej a także ją zużywa. Ustawa OZE jest ustawą o odnawialnych źródłach energii, w myśl której prosument to podmiot, który:

  • produkuje energię elektryczną wyłącznie z odnawialnych źródeł energii, na własne potrzeby w mikroinstalacji (do 50 kW),
  • jest odbiorcą końcowym,
  • nie wytwarza energii elektrycznej po to, aby stanowiła jego przeważającą działalność gospodarczą.

Po montażu instalacji fotowoltaicznej w przedsiębiorstwie zakład energetyczny wymienia w firmie licznik energii na dwukierunkowy: tym samym podłączając instalację do sieci energetycznej. Ustawa o OZE nakazuje, aby zakłady energetyczne odkupowały od przedsiębiorców nadwyżki energii elektrycznej.

Dzięki temu, wybierając to innowacyjne rozwiązanie w postaci fotowoltaiki dla firm, możesz nie tylko zaoszczędzić na energii elektrycznej, ale także na niej zarobić! Jeśli chcesz zostać prosumentem: skontaktuj się z nami!

Zapytaj o usługę

Tylko z nami nie ponosisz żadnych kosztów na etapie przygotowania inwestycji. Płacisz tylko za widoczne efekty naszej pracy.

Skontaktuj się z nami i zamów darmową wizję lokalną. Później to my zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

 

Informacje podstawowe

Informacje dodatkowe

Wyślij wiadomość

Skontaktuj się bezpośrednio:

Michał Pawełek
E: 
Patryk Pasch
E: 
Realizacja Hesna

Zostaw numer, oddzwonimy!

Wyślij numer

Łączymy promocje! Tablet w prezencie! + 2%, min. 500 zł za polecenie! + Dodatkowy panel!