Fotowoltaika dla domu

Rozwiązanie to pozwala na duże oszczędności w domowym budżecie!

Fotowoltaika dla rolnictwa

Poznaj instalacje fotowoltaiczne dedykowane dla rolnictwa.

Fotowoltaika dla firm

Zobacz kompleksową ofertę instalacji fotowoltaicznych dla firm.

Farmy fotowoltaiczne

Sprawdź jakie korzyści niesie ze sobą budowa farmy fotowoltaicznej.

Start Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika

Instalacje fotowoltaiczne dla rolnika

Gospodarstwa rolne i hodowcy są jednymi z największych odbiorców energii elektrycznej - do prowadzenia gospodarstw wymagane są ogromne ilości prądu. Wiąże się to ze sporymi kosztami: nic więc dziwnego, że coraz więcej rolników decyduje się na rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznych. Oszczędności na cenach energii elektrycznej to nie jedyny powód, dla którego zainteresowanie fotowoltaiką rośnie wśród rolników i hodowców. Dodatkowym aspektem jest fakt możliwości otrzymania ulg i dofinansowań dla gospodarstw, które zdecydują się na instalację fotowoltaiczną.

Co więcej, decydując się na rozwiązanie w postaci fotowoltaiki, masz możliwość zostania prosumentem. Inwestycja w instalację fotowoltaiczną dla Twojego gospoda daje wiele korzyści! Co dokładnie możesz zyskać?

Fotowoltaika - Duża obniżka kosztów zużycia energii elektrycznej

Duża obniżka kosztów zużycia energii elektrycznej

Fotowoltaika - Uniezależnienie się od rosnących cen energii

Uniezależnienie się od rosnących cen energii

Fotowoltaika - Kojarzenie Twojego gospodarstwa z innowacyjnością i przyczynieniem się do ochrony naszego środowiska

Kojarzenie Twojego gospodarstwa z innowacyjnością i przyczynieniem się do ochrony naszego środowiska

To jeszcze nie wszystko!

Zakupiony sprzęt instalacji fotowoltaicznej zamortyzujesz na poziomie 10% rocznie! Ustawa OZE (Odnawialne Źródła Energii) z dnia 14.08.2019 roku wprowadziła możliwość magazynowania w sieci energetycznej energii wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaiczne dla podmiotów gospodarczych. Dzięki temu teraz firmy i gospodarstwa mogą zostać prosumentem.

Kim dokładnie jest prosument?

W kontekście OZE to osoba, która pozyskuje energię elektryczną w wyniku konwersji energii słonecznej, ale także tę energię wykorzystuje. Polski rząd wspiera rozwój energetyki odnawialnej, wprowadzając takie innowacje jak możliwość rozliczania energii elektrycznej na zasadzie upustów:

  • Dla instalacji PV o mocy <10kWp: odbierasz 80% energii elektrycznej oddanej do sieci
  • Dla instalacji PV o mocy >10kWp: odbierasz 70% energii elektrycznej oddanej do sieci

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

Fotowoltaika dla gospodarstwa rolnego

Koszt energii elektrycznej to bardzo często aż 20% całkowitych wydatków, jakie ponoszą gospodarstwa rolne! W przypadku tego rodzaju działalności, najbardziej energochłonne są maszyny, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwa. W związku z tym rolnicy i hodowcy ponoszą ogromne koszty związane z energią elektryczną. Co więcej, w dzisiejszych czasach gołym okiem widać postępującą mechanizację rolnictwa - a co za tym idzie, w gospodarstwach coraz większe znaczenie odgrywają maszyny, które pochłaniają ogromne ilości energii elektrycznej. Faktem jest, że im bardziej zaawansowane technologicznie gospodarstwo, tym wyższe koszty za prąd: potrafią sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy złotych za okres rozliczeniowy! Rzecz jasna, uzależnione jest to od wielkości gospodarstwa, używanych maszyn oraz profilu działalności. Koszty energii elektrycznej dla rolników są bardzo wysokie: właśnie dlatego coraz więcej z nich wybiera rozwiązanie w postaci instalacji fotowoltaicznych.

Zalety instalacji fotowoltaicznej dla rolnika

Instalacje fotowoltaiczne mają wiele zalet: od sporych oszczędności, przez spore uniezależnienie się od dostawców energii, aż po fakt, że fotowoltaika może służyć przez cały rok: nawet w Polsce, przy małym nasłonecznieniu w okresie jesienno-zimowym! Moduły fotowoltaiczne generują największą ilość prądu latem: od maja do września - mamy tutaj do czynienia z nadwyżkami, których gospodarstwo nie wykorzystuje na bieżąco. Nadwyżki te “magazynowane” są w sieci energetycznej - 80% z nich wróci do rolnika wieczorami i zimą, kiedy dzień jest o wiele krótszy, a nasłonecznienie mniejsze. Dodatkowo, instalacja fotowoltaiczna to dobre zabezpieczenie przed nieustannym wzrostem cen energii elektrycznej - to swego rodzaju uniezależnienie się od producentów prądu.

Co więcej, rolnik lub hodowca płacący podatek rolny może odliczyć aż 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne. Jakie grunty podlegają opodatkowaniu podatkiem rolnym? Są to grunty sklasyfikowane jako użytki rolne lub grunty zadrzewione na użytkach rolnych. Ulga inwestycyjna dla rolnika wybierającego panele fotowoltaiczne przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na: odliczeniu ¼ kwoty instalacji fotowoltaicznej od należnego podatku rolnego, 25% ulgi od nakładów inwestycyjnych udokumentowanych rachunkami. Kwota ulgi inwestycyjnej, jaka nie zostanie wykorzystana przez podatnika, przechodzi na jego następców i może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Spore oszczędności

Spore oszczędności

Uniezależnienie się od dostawców energii

Uniezależnienie się od dostawców energii

Fotowoltaika może służyć przez cały rok

Fotowoltaika może służyć przez cały rok

Możliwość odliczenia aż 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne

Możliwość odliczenia aż 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne

Dobre zabezpieczenie przed nieustannym wzrostem cen energii elektrycznej

Dobre zabezpieczenie przed nieustannym wzrostem cen energii elektrycznej

Rolnicy: coraz większe zainteresowanie fotowoltaiką

W instalacje fotowoltaiczne inwestuje coraz więcej osób: nie tylko osoby prywatne i przedsiębiorcy, ale także rolnicy. Panele słoneczne pozwalają na spore oszczędności w kwestii kosztów ponoszonych na energię elektryczną. Dzięki temu rozwiązaniu gospodarstwo posiada niezależność energetyczną na lata, do tego jest zabezpieczone przed podwyżkami cen energii elektrycznej.

Pan Jan obniżył rachunki za prąd o 98% z instalacją Solar-Project!

Zapytaj o usługę

Tylko z nami nie ponosisz żadnych kosztów na etapie przygotowania inwestycji. Płacisz tylko za widoczne efekty naszej pracy.

Skontaktuj się z nami i zamów darmową wizję lokalną. Później to my zajmiemy się wszystkimi formalnościami.

 

 

Informacje podstawowe

Informacje dodatkowe

Wyślij wiadomość

Skontaktuj się bezpośrednio:

E:: 
Realizacja Hesna

Zostaw numer, oddzwonimy!

Wyślij numer